Recenzje whisky ze smakiem

Nowe wersje whisky Glenturret

Destylarnia Glenturret ogłosiła właśnie premierę nowej podstawowej oferty whisky, w skład której wchodzą edycje w wieku od 7 do 35 lat, plus jedna bez deklaracji wieku. Łącznie osiem nowych whisky, zestawianych z odleżakowanych destylatów, wytwarzanych w Glenturret. Ich twórcą jest Bob Dalgarno, osoba niezwykle doświadczona w świecie whisky i komponowaniu ekskluzywnych edycji. Dalgarno przyłączył się do Glenturret w 2019 roku, po zmianie właściciela, a wcześniej przez 30 lat pracował w prestiżowej destylarni Macallan w Speyside. W skład nowej oferty Edradour wchodzą następujące edycje:

NOWA OFICJALNA OFERTA GLENTURRET

Glenturret Triple Wood (43% vol.), whisky dojrzewana w beczkach po sherry z dębu amerykańskiego, z dębu europejskiego, oraz w beczkach po burbonie. Cena detaliczna – 62 GPB.

Glenturret 7yo Peat Smoked (46% vol.), torfowa whisky dojrzewana w beczkach z amerykańskiego dębu sezonowanych sherry, oraz beczkach refill. Cena detaliczna – 62 GBP.

Glenturret 10yo Peat Smoked (48,4% vol.), torfowa whisky dojrzewana w beczkach first-fill i second-fill z dębu europejskiego i amerykańskiego. Cena detaliczna – 67 GBP.

Glenturret 12yo (46,4% vol.), whisky dojrzewana w beczkach typu hogshead z dębu amerykańskiego i beczkach z dębu europejskiego. Cena detaliczna – 77 GBP.

Glenturret 15yo (50,8% vol.), whisky dojrzewana w beczkach z dębu amerykańskiego i w większym niż zwykle procencie w beczkach z dębu europejskiego. Cen detaliczna – 147 GBP.

Glenturret 25yo (42,6% vol.), whisky dojrzewana w kombinacji sześciu beczek z dębu europejskiego i amerykańskiego. Edycja limitowana do 210 butelek. Cena detaliczna – 1400 GBP.

Glenturret 30yo (42,7% vol.), whisky dojrzewana w beczkach z europejskiego dębu, hogsheads z dębu amerykańskiego i beczek typu pipe po porto. Edycja limitowana do 500 butelek. Cena detaliczna – 1980 GBP.

Glenturret 35yo (42,8% vol.), whisky dojrzewana w pojedynczej beczce typu butt z dębu europejskiego. Edycja limitowana do 185 butelek. Cena detaliczna – 5000 GBP.

Pierwsze pięć edycji jest już dostępnych w sklepie producenta i stopniowo trafiają na półki specjalistycznych sklepów z whisky. Edycje 25yo, 30yo i 35yo będą dostępne w preorderze w późniejszym terminie. Whisky wytwarzana w Glenturret przez wiele lat była jednym z głównych składników whisky mieszanej The Famous Grouse, a sama destylarnia mieściła rodzaj muzeum, zwanego The Famous Grouse Experience. Sytuacja zmieniła się w 2019 roku, kiedy to Glenturret przeszłą z rąk koncernu Edrington, właściciela The Famous Grouse, w ręce konsorcjum, w skład którego wchodzi m.in. Lalique.

Źródło: Dom WhiskyDodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *